Do záchranných stanic pro zvířata v Olomouckém kraji lidé v těchto dnech často přinesou ptačí mláďata, která by klidně v přírodě přežila i bez pomoci. Odborníci radí, že lepší je předem do stanice zavolat a poradit se, zda mládě opravdu potřebuje asistenci.
Do záchranných stanic v Olomouckém lidé často nosí ptáčata, která nalezli ve volné přírodě. A občas zbytečně.
"Někdy jde o ptáče, které už samo vylétlo z hnízda a rodiče ho dokrmují. Jindy může jít o mládě, které z hnízda skutečně vypadlo. Posoudit tuhle situace je docela složité, proto je lepší, když lidé na záchrannou stanici zavolají, povědí nám, co se stalo a my pak rozhodneme o dalším postupu," nabádá Jiří Maixner ze záchranné stanice v Rudě nad Moravou na Šumpersku.
Olomoucký kraj letos uvolnil na provoz záchranných stanic statisíce korun. Kromě Rudy nad Moravou dotace jdou do také do Němčic nad Hanou, Přerova a Rýmařova. Zatímco dříve si musely stanice o podporu každoročně žádat, nyní už nemusí.
"Olomoucký kraj si u záchranných stanic objednává služby, které souvisí právě s výkonem záchrany zvířat. Pro obě strany je to jednodušší a přehlednější systém. Ubyde byrokracie a podpora může jít přímo tam, kde je nejvíc potřeba," vysvětlil radní Olomouckého kraje pro oblast životního prostředí Martin Šmída (Piráti). Kraj letos na provoz záchranných stanic uvolnil 300 tisíc korun.
Úterý, 23. července 2024, 13:08
Na letních olympijských v Paříži, které začínají tento týden, bude Českou republiku reprezentovat také pět sportovců spojených s Univerzitou Palackého v Olomouci. Her se zúčastní judistka Renata Zachová, šermíř Jakub Jurka, lukostřelec Adam Li a...
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.