Počasí dnes2 °C, zítra3 °C
Pátek 22. listopadu 2024  |  Svátek má Cecílie
Bez reklam

Policie varuje před prodejem zboží na internetu. V poslední době podvodů přibývá

Nejen olomoučtí policisté se v poslední době setkali s podvody při prodeji zboží na internetu. V poslední době jich masivně přibývá. Na konci března například osmatřicetiletá žena z Olomoucka prodávala chytré hodinky za 6 tisíc korun. Podvodníci ji nakonec připravili téměř o 22 tisíc korun.

Na nabídku hodinek zareagoval zájemce, který požadoval jejich doručení přes přepravní společnost. Ženě byl zaslán odkaz, který ji přesměroval na stránky, kde vyplnila údaje ke své bankovní kartě. Po chvíli zjistila, že jí z účtu zmizelo téměř 22 tisíc korun. 

Podobný příběh zažil šestačtyřicetiletý muž z Olomouce. Ten nabízel prodej invalidního vozíku. Zájemce taktéž požadoval zaslání zboží přes přepravní společnost a prodávajícímu zaslal podvodný odkaz. Muž vyplnil údaje ke své bankovní kartě a během chvíle ztratil přístup do svého internetového bankovnictví. Druhý den kontaktoval svou banku a dozvěděl se, že mu byl schválený úvěr ve výši 90 tisíc korun a peníze už byly z účtu odčerpány. 

Platební stránka České pošty byla falešná. Lidé na Hranicku i Olomoucku přišli o desetitisíce

Další případy podvodů při obchodování zboží na internetu řeší policisté na Přerovsku i Olomoucku. Trojice poškozených při jednání se zájemcem o nákup či prodej inzerovaných věcí vyplnila údaje o platební kartě na neznámém serveru a přišla o...

"V případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody na tři až osm let," doplnila mluvčí olomoucké policie Petra Vaňharová.

"Podvod zpravidla poznáte, když vás falešný zájemce kontaktuje a snaží se komunikaci přesunout mimo danou aplikaci. Zašle vám falešný screenshot o potvrzené transakci a požádá o zaslání e-mailové adresy potřebné k dokončení objednávky," vysvětlil tiskový mluvčí krajského ředitelství policie Libor Hejtman. Kliknutím na odkaz, který je zaslán na e-mailovou adresu, se prodávající dostane na webové stránky, které vypadají věrohodně, ale jedná se o podvod. 

Policie radí občanům, aby se důkladně seznámili s fungováním a podmínkami daného obchodního portálu, nesdíleli své telefonní číslo a neklikali na neznámé odkazy. Obzvláště by měli nastudovat informace týkající se plateb. V opačném případě je mohou podvodníci snadno obelstít a připravit o nemalé peníze.

Policie varuje, pozor na podvody po telefonu! V kraji už lidé přišli o miliony

Policie důrazně varuje před podvodníky, kteří se po telefonu vydávají například za pracovníky bank nebo slibují výhodné investice či odměny. V poslední době tak lidé z Olomouckého kraje přišli už o miliony korun, naposledy třeba muž ze Šumperka o 30...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Tisková zpráva | Foto Pixabay.com, Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje

Štítky policie, podvod, prodej na internetu, Olomouc, Olomoucký kraj, Internet

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Policie varuje před prodejem zboží na internetu. V poslední době podvodů přibývá  |  Společnost  |  Zprávy  |  Hanácká Drbna - zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.