Do vybudování moderních prostor denního stacionáře investovala olomoucká fakultní nemocnice v budově D, kde sídlí také kardiologická klinika. U vhodných zákroků je trendem pouze jednodenní pobyt ve zdravotnických zařízeních. V tomto režimu může nyní provádět I. interní klinika jedenáct typů kardiologických výkonů.
V těchto dnech se uvádí do provozu nový denní stacionář v prostorách I. interní kardiologické kliniky ve Fakultní nemocnici Olomouc. Ten umožňuje denně provést pět až osm zákroků v jednodenním režimu. „Pacient k nám v takovém případě přijde brzy ráno a podle druhu výkonu odchází tentýž den mezi druhou až pátou hodinou odpoledne. Po celou tuto dobu o něj pečuje vyčleněný tým lékařů a sester. Kromě nejmodernějších medicinských prvků má nový stacionář veškeré bezpečnostní parametry včetně monitorace krevního tlaku, srdečního rytmu či saturace kyslíkem,“ objasnil přednosta kliniky Miloš Táborský a doplnil: „Klienti se u nás navíc budou cítit komfortně, během pobytu ve stacionáři si odpočinou, mohou sledovat televizi, ale také třeba využívat tabletů ke své práci,“ řekl k novince Táborský.
Sobota, 8. října 2022, 12:49
Nemocnice AGEL Šternberk má nově k dispozici 13 monitorů dechu. Dostala je darem od Nadace Křižovatka. Přístrojem je vybavena každá postýlka nejen na novorozeneckém oddělení a rodiče si mohou monitor od nemocnice vypůjčit při odchodu s miminkem domů.
Zkracování hospitalizace je ve zdravotnictví v adekvátních případech preferovanou variantou. „Je v zájmu všech stran, aby klienti pobývali v nemocnici co nejkratší nezbytnou dobu, také proto máme ambici být lídrem v oblasti jednodenní péče. Zároveň hledáme vždy férový způsob, jak realizovat jednodenní výkony v dialogu s plátci zdravotní péče a v souladu s transparentností vůči zdravotním pojišťovnám,“ říká ředitel Fakultní nemocnice Olomouc Roman Havlík.
Budova D v areálu FN Olomouc, kde I. interní klinika - kardiologická sídlí, prochází již druhým rokem výraznými stavebními úpravami. Během nich vznikl v suterénu objektu nejmodernější komplex katetrizačních sálů kardiovaskulárního centra a nyní v návaznosti na něj v prvním nadzemním podlaží budovy i zcela nový denní stacionář.
Vybudování stacionáře, při kterém byla také upravena vstupní chodba objektu, trvalo tři měsíce. Náklady činily 4,5 milionu korun. „Stacionář je vybaven elektricky polohovatelnými křesly včetně navazující zdrojové rampy zajišťující přístup plynným a elektrickým médiím. Součástí jsou také toalety pro pacienty a přípravná pracovní linka pro personál. Výměnu vzduchu zajišťuje samostatná kompaktní vzduchotechnická jednotka umožňující rekuperaci tepla pomocí deskového výměníku,“ přidal v tiskové zprávě technické podrobnosti vedoucí Odboru investic FN Olomouc František Valíček.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.