Olomoucká fakultní nemocnice plně obnovila ambulantní péči a z velké části se vrací také k plánovaným operacím. Tuto část zdravotnictví dříve omezila covidová situace. Po několikatýdenním poklesu počtu nakažených a hospitalizovaných pacientů se ale v posledních dnech začal ve statistikách projevovat nástup nakažlivější mutace omikron. Ta může opět zatížit nemocnice.
V nemocnicích v Olomouckém kraji bylo ve čtvrtek podle údajů ministerstva zdravotnictví hospitalizováno 156 pacientů nakažených novým koronavirem, zatímco o týden dříve jich bylo 215. Provoz se díky tomu postupně vrací do normálu například ve Fakultní nemocnici Olomouc, která je největším zdravotnickým zařízením v kraji. "Plánovanou péči jsme obnovili v maximálním možném rozsahu. Ambulance jedou téměř na sto procent, plánovaná operativa na sedmdesát procent," řekl mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher. Aktuální snížení počtu operací oproti běžnému stavu podle Fritschera souvisí s tím, že tři jednotky intenzivní péče jsou stále vyčleněny pro pacienty s koronavirem.
Naopak Nemocnice AGEL Přerov plánovanou péči zatím neobnovila, protože značnou část její kapacity stále odčerpává péče o pacienty s koronavirem. Její zdravotníci pečují o 25 nemocných. Tři z nich jsou ve vážném stavu, z toho dva vyžadují podporu umělé plicní ventilace. Náměstek pro léčebně preventivní péči Nemocnice AGEL Přerov Štefan Repovský uvedl, že v nemocnici jsou pro pacienty s koronavirem nadále vyčleněna oddělení urologie i interna.
Středa, 5. ledna 2022, 14:47
V prostějovské nemocnici v loňském roce ve dvou případech úspěšně přivedly na svět své děti i dvě maminky s onemocněním covid-19. Hned pětkrát zdravotníci pomáhali u porodu dvojčat, celkem se zde loni narodilo 740 dětí. V celém Olomouckém kraji v...
Stále je podle něj vytížena kapacita oddělení ARO, kde leží pacienti s covidem i lidé, kteří jsou po tomto onemocnění nadále ve vážném stavu a musí být napojeni na umělou plicní ventilaci. "Navíc nelze vyloučit, že do 14 dnů nastane další výraznější přísun covidových pacientů," dodal Repovský.
Epidemie koronaviru v Olomouckém kraji po pětitýdenním poklesu začala opět sílit. Za uplynulý týden v kraji přibylo 2001 potvrzených nákaz koronavirem, je to o zhruba sedm stovek více než činil předchozí sedmidenní přírůstek. V přepočtu na 100 000 obyvatel je v kraji za poslední týden evidováno 317 nově nakažených, k minulému pátku jich bylo 249. V Česku je to v přepočtu 388 potvrzených případů.
Čtvrtek, 6. ledna 2022, 09:05
Nezamyslice na Prostějovsku vypsaly finanční sbírku pro Davida Hepnara. Muž před pěti lety onemocněl závažnou chorobou, kvůli které se o něho musí nepřetržitě starat jeho manželka. Rodina žije v nedalekých Dřevnovicích v rodinném domku, do kterého...
Podle mluvčí olomoucké krajské hygienické stanice Markéty Koutné uvedla hygienici již nevedou evidenci zvlášť pro variantu omikron. Aktuálně KHS neeviduje případy varianty omikron v souvislosti s vážným průběhem onemocnění nebo hospitalizací v nemocnici. "Relativní pozitivita indikovaných testů se za posledních sedm dní drží na hodnotě 21,4 % a odhad R je v Olomouckém kraji 1,20,“ doplnila mluvčí Koutná.
Dosud bylo v kraji spotřebováno 832 567 dávek očkování proti nemoci covid-19, za uplynulý týden jich zdravotníci aplikovali zhruba 20 000. Jen ve čtvrtek bylo spotřebováno 5375 dávek. Zájem je především o posilující dávku, kterou v kraji obdrželo již 143 632 lidí. Očkování se v kraji týká 630 522 osob, dokončenou vakcinaci má 57,22 procenta z nich.
Středa, 5. ledna 2022, 17:12
Pilotní projekt telemedicíny pro odlehlé oblasti Jesenicka, který nedávno podpořil Olomoucký kraj, je unikátní v rámci celé Evropy. Jde o měření těhotenské cukrovky, kdy nastávající maminky nebudou muset jezdit na specializovaná pracoviště například...
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.