Nezdařené přihlášení do internetového bankovnictví stálo přes třicet tisíc korun žena z Prostějovska. Místo konkrétní webové adresy použila vyhledávač, který ji nabídl falešné stránky připravené podvodníky. Do nich zadala přihlašovací údaje a tím je poskytla kyberzločincům. Policie zdůrazňuje nutnou opatrnost před podvrženými stránkami bank, úřadů či e-shopů.
„Začátkem tohoto týdne se poškozená v místě svého bydliště v Kostelci na Hané pokoušela přihlásit ke svému internetovému bankovnictví vedeného u konkrétní banky. Použila k tomu svůj mobilní telefon a internetový prohlížeč Google, kdy do vyhledávacího pole napsala název své banky. Následně otevřela první vygenerovaný odkaz vypadající jako její banka, klikla na něj a zadala tam své přihlašovací údaje k bankovnímu učtu,“ vylíčila policejní mluvčí Miluše Zajícová začátek situace, kterou policie prověřuje pro podezření ze spáchání tří trestných činů souvisejících s internetovou kriminalitou.
Úterý, 3. září 2024, 08:18
Od seniora a jeho dcery v Šumperku si velmi agresivním nátlakem vynutili nepoctiví řemeslníci takřka dvě stě tisíc korun, cena za drobné opravy na domě měla být přitom výrazně nižší. Před nabídkami neznámých lidí policisté varují, nedávný případ...
Stránka se po vypsání údajů načítala, ale do internetového bankovnictví se žena nepřihlásila. Další pokusy si nechala na následující den, ale na stolním počítači jí systém opakovaně přístup zamítl kvůli špatnému přihlašovacímu jménu či heslu. „Žena navštívila osobně pobočku banky, kde jí bylo sděleno, že její účet byl napaden a byla z něho odeslána platba ve výši necelých 31 500 Kč na cizí bankovní účet v den, kdy se pokoušela přihlásit do svého bankovnictví prostřednictvím mobilu,“ doplnila mluvčí.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.