Počasí dnes8 °C, zítra11 °C
Středa 29. března 2023  |  Svátek má Taťána

Dlouhá kolona na D35 před rondelem u Globusu: dodávka u Olomouce narazila do nákladního auta

Nehoda dodávky a nákladního auta omezila v pátek krátce po poledni provoz na dálničním obchvatu Olomouce. Šofér dodávky utrpěl zranění. Ve směru od Ostravy před kruhovým objezdem u Globusu zasahují jednotky integrovaného záchranného systému, probíhá vyšetřování a odstraňování následků havárie.

S komplikacemi museli počítat řidiči na dálnici D1 ve směru z Ostravy na Olomouc. Nedaleko Lipníku nad Bečvou došlo k vážné dopravní nehodě dodávky a dvou nákladních aut. Policie odkláněla dopravu přes Hranice, u omezení se tvořily dlouhé kolony....

Na pravidelně vytížené trase D35 před rondelem u obchodního domu Globus na okraji Olomouce se tvoří v pátek odpoledne dlouhé kolony, situace je tentokrát složitější i kvůli dopravní nehodě. Provoz je podle serveru dopravniinfo.cz v dotčeném úseku možný pouze levým pruhem. „Při nehodě se srazila dodávka s nákladním vozem. Řidič dodávky byl zraněn, poskytli jsme mu první pomoc, následně jsme jej vyprostili z kabiny na páteřní desce a předali Zdravotnické záchranné službě,“ informovala mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.

Jednotky hasičů se postaraly o zajištění místa proti vzniku požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. „Nyní probíhá vyšetřování nehody policií. Postaráme se o úklid vozovky a odtah vozidel ke krajnici,“ doplnila Balážová. Okolo 15. hodiny byl již úsek znovu průjezdný oběma pruhy.

Dvě nehody dodávek s nákladními automobily řešili hasiči v Olomouckém kraji také ve čtvrtek, k oběma kolizím došlo na dálnici D1 nedaleko Lipníku nad Bečvou.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

Štítky Doprava, nehoda, dodávka, kamion, D35, obchvat, Olomouc, hasiči, uzavírka, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.