Olomoučtí strážníci převezli v minulém roce na záchytnou stanici ve vojenské nemocnici 299 lidí. Je to o 88 méně, než v roce 2023. Počet opilců odvezených na záchytku klesl už podruhé za sebou. V roce 2022 to bylo rekordních 450 osob.
Podle odborníků žije v Olomouci přes sedm tisíc problematických konzumentů alkoholu. Někteří z nich se na záchytnou stanici podívali i víckrát za rok. Jeden alkoholik skončil během loňského roku na záchytce dvaadvacetkrát.
Olomoucká protialkoholní záchytná stanice má pět lůžek. Jejich počet může být v případě potřeby zvýšen až na patnáct. Na provoz stanice přispívá Olomoucký kraj každý rok několik milionů korun.
Čtvrtek, 3. dubna 2025, 15:17
Nárůst zneužití průkazů ZTP při parkování zaznamenali v uplynulých měsících strážníci v Olomouc. Doklad lze využít jen v případě, že člověk se zdravotním postižením vozidlo řídí, nebo je v autě přepravována. Někteří řidiči ale zákon porušují,...
Pobyt na záchytce vyjde na dva tisíce korun. Při pozdější platbě se cena zvyšuje na tři tisíce korun. Lidé, kteří na záchytce končí ale často vůbec nezaplatí. Peníze nikdo nevidí až od dvou třetin z nich.
Do Olomouce jsou sváženi opilci z celého kraje. Jesenická radnice před několika lety požádala hejtmanství, aby podobné zařízení zřídil i na severu regionu a policisté tak nemuseli jezdit až do 100 kilometrů vzdálené Olomouce. Radnice s žádostí neuspěla, jesenická policie ale získala vyřazený sanitní vůz, kterým může opilce na záchytku vozit.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám