Počasí dnes22 °C, zítra23 °C
Úterý 14. května 2024  |  Svátek má Bonifác
Bez reklam

Vzal si úvěr a vložil ho do bitcoinmatu. Podvodníci připravili muže o 700 tisíc

, aktualizováno 9. prosince 2023, 15:42

Sedmatřicetiletý muž z Olomoucka se stal obětí falešného bankéře. Koncem listopadu mu zavolal neznámý muž ohledně schváleného úvěru. Důvěřivý muž naletěl lžím podvodníků a postupně přišel o 700 tisíc korun.

Podvodníci v muži vzbudili podezření, že si na jeho jméno někdo sjednal úvěr. Koncem listopadu mu volalo několik lidí, kteří se představovali jako pracovníci banky a vytvářeli dojem, že řeší jeho problém s úvěrem. „Během jednoho z telefonátů jim také důvěřivý muž sdělil i výši zůstatku na kontě, která činila několik tisíc korun,“ dodala policejní mluvčí Petra Vaňharová.

O pár hodin později muže kontaktovala údajná bezpečnostní pracovnice banky, která mu vysvětlila, že pokud chce zabránit zneužití účtu, musí si zažádat o co nejvyšší úvěr. Pracovníkům banky se ale o problému zmiňovat neměl z toho důvodu, že i oni mohou být součástí podvodu, kteří si opravdoví podvodníci vymysleli.

Žena z Prostějovska se nechala ošálit princem z Dubaje. Zamilovala se a přišla o téměř dva miliony korun

Žena z Prostějovska se na internetu nechala ošálit princem z Dubaje. S vidinou cesty do této exotické země a lásce k neznámému princi mu postupně naposílala 1,8 miliony korun. Policie upozornila, že žena byla aktivní na sociálních sítích, a proto...

Muž dle pokynů zažádal o úvěr ve výši 700 tisíc korun. Když mu byl úvěr schválen, peníze vybral a vydal se do obchodního centra na kraji Olomouce, kde měl peníze vložit do bitcoinmatu na údajný zabezpečený účet. Během dvou dnů tam tedy vložil celých 700 tisíc.

Když chtěl po vložení peněz s falešnými bankéři něco vyřešit, už se jim nedovolal. S celým příběhem se tedy svěřil olomouckým policistům, kteří případ prověřují pro podezření ze spáchání podvodu. Za ten si mohou falešní bankéři odsedět až pět let ve vězení nebo obdržet peněžitý trest.

Policisté opakovaně upozorňují na podobná jednání. „Občané by měli zbystřit vždy, když přijmou hovor od pracovníka banky, který jim tvrdí, že je jejich účet v ohrožení a jediná cesta k záchraně peněz je vklad do bitcoinmatu. Bitcoinmat není úschovna žádné banky a skuteční bankovní úředníci tak nikdy nepostupují,“ doplnila mluvčí.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky podvod, bitcoin, banka, falešný bankéř, Olomouc, bitcoinmat

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Vzal si úvěr a vložil ho do bitcoinmatu. Podvodníci připravili muže o 700 tisíc  |  Krimi  |  Hanácká Drbna - zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.