Počasí dnes8 °C, zítra11 °C
Středa 29. března 2023  |  Svátek má Taťána

Daniel Vachek

Daniel Vachek » Články

Nádraží v Moravském Berouně prochází obnovou. Správa železnic chystá v kraji další investice

Dělníci dokončují poslední práce na nádražní budově v Moravském Berouně. Celková rekonstrukce zahrnovala odstranění části objektu, součástí byla i obnova vnitřních prostor. Správa železnic v budoucnosti chystá další investice do výpravních budov...

Počet obyvatel v kraji se snížil. Příčin lze spatřovat několik, říká odborník David Fiedor

Počet obyvatel v Olomouckém kraji za poslední rok poklesl. Úbytek je zapříčiněn zejména vyšším počtem zemřelých než narozených. Do kraje se ale nastěhovalo více lidí, než odešlo jinam. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu.

Vražda novináře, válka na Ukrajině a rodinné vztahy. Lidskoprávní festival Jeden svět se vrací do Olomouce

Cena bezpečí, téma letošního ročníku Jednoho světa odkazuje na současnou situaci ve světě, který se zdá jako jedna krize za druhou. Dokumenty, které se budou promítat na různých projekčních místech v Olomouci reflektují potíže, které prožívají...

Budínová, Babka a Frištenský. Tři nové ulice v Olomouci ponesou jména osobností

Olomoucká radnice pojmenuje tři nové ulice. Ty se budou nacházet na Tabulovém vrchu, ve Slavoníně a v Týnečku a ponesou jména slavných osobností, vesměs spjatých s Olomoucí nebo regionem.

Technika talent nenahradí, říká olomoucká učitelka hudby Hana Švajdová

Technologie dnes nabízí mladým umělcům možnosti skládání hudby, vytvářet obrazy nebo psát povídky. Moderní nástroje vtrhly do uměleckého světa jako divoká voda, ale podle pedagožky ze základní umělecké školy v Žerotíně to nikdy nenahradí talent.

Olomouc chce dát v příštích letech na rozšíření sítě cyklostezek 120 milionů korun

Olomoucká radnice slibuje rozšíření sítě olomouckých cyklostezek včetně propojení s okolními obcemi. Na nové stezky chce město dát až 120 milionů korun. Před zahájením je nyní například druhá část v ulici Jeremenkova v úseku od Senima po most u...

ANKETA: Vracejte, vyplatí se to. V Kauflandech na Olomoucku spustili automaty na vracení PET lahví

Některé supermarkety v České republice před nedávnem zavedly zkušební automaty na vracení PET lahví a plechovek. V Olomouckém kraji jsou hned dvě takové prodejny – ve Šternberku a v Olomouci-Neředíně. Lidé to vítají.

Prostějov a Olomouc dostaly z ulic desítky vozidel. V Olomouci se budou některá dražit

V Prostějově za poslední rok a půl zmizela spousta vozidel s neplatnou technickou kontrolou, která vykazovala znaky autovraků. Radnice řešila s městskou policií přes 150 odstavených vozidel. V Olomouci řešili 130 takových přestupků.

Výluka mezi Olomoucí a Šternberkem. Vlaky nahradí autobusová doprava

Od pondělí do čtvrtka nahradí vlakovou dopravu mezi Olomoucí a Šternberkem v obou směrech výlukové autobusy. Je to kvůli plánovaným výlukovým pracím na nedávno kompletně zrekonstruované trati 290 trati z Olomouce do Šumperka.

Hygienici varují před zvýšeným výskytem dávivého kašle

Olomoučtí hygienici evidují od začátku letošního roku vyšší výskyt onemocnění dávivým kašlem v kraji. Ten patří v České republice mezi povinně hlášená a dlouhodobě sledovaná infekční onemocnění.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.